Narodila jsem se v únoru 1980 v Moravské Třebové. Malování, kterému se věnuji už od svého raného dětství, je pro mne mnohem víc než jen koníčkem. Obrázky jsou jako otisk mé duše, malování je pro mne v podstatě druh meditace, která mne nabíjí energií a pocitem štěstí.
 
Do roku 2013, který pro mne znamenal hodně velký zlom v mém životě, jsem malovala spíše temnější obrázky, hledala jsem svoji životní cestu a toto období pro mne bylo únikem z běžného života. 
 
V letech 2011 a 2012 jsem navštívila vzdálené Peru a našla k této zemi velmi úzký vztah, který ovlivnil můj další život. V lednu roku 2013 jsem odjela do Peru potřetí a již tu zůstala. Právě tady v džungli jsem našla smysl svého života a hlubokou inspiraci pro nové obrázky, jsou poselstvími, která skrze mne přicházejí a zhmotňují se, jsou propojením s přírodou a rostlinami.
 
Vierita, tak mi tu říkají :-)
 
***
 
I was born in February in Moravska Trebova. I was painting from my early childhood and it means for me much more than just hobby. For me painting is a kind of meditation what fills me up with energy and happiness.
 
In January 2013 i changed all my life and in the Amazon jungle in Peru i found inspiration for new pictures and I stay here for living. Some paintings are messages what come through connection with energies and nature and are materialized.
 
They call me here, Vierita. :-)