Galerie akryl * Galery of acrylic 2013/14

 

Naše chata

Naše milovaná chata, věnováno mým rodičům.

***

Our lovely cottage, painting for my parents.

 

"Mariposario"
Mariposario, je místo kde se líhnou motýli (mariposas) a procházejí svojí metamorfózou stejně tak, jako prochází člověk svojí duchovní transformací, kdy na konci se přemění v krásného motýla.
 
 
 ***
Mariposario, is a place where butterflies hatch and go through their metamorphosis.
 
"Období dešťů střídá období sucha."
"Raining season alternates dry season"
Vše v našich životech plyne přirozeně podle zákonů přírody, mnohdy si to ani neuvědomujeme, ale vše, každá událost, každý člověk, kterého potkáme, má na naší cestě své důležité místo. Nebraňme se ani špatným časům, kdy je sucho a strádáme, vše nám přináší velké poznání a pokud nepochopíme, proč se nám tyto situace a události dějí, opět se nám v životě dříve nebo později objeví a období vláhy, které nám přináší hojnost potravy a vody, nezbytnou k našemu životu, vystřídá opět sucho.
 
 ***
They are there again, one face is in the bush next to the river, under right blue tree.
 

"Magický prales"

"Magic rainforest"
Příroda je krásná v jakémkoliv čase, kouzlí nádherné barvy a vůně, můžeme ji vnímat všemi smysly, které ale musí být otevřené.  

V průběhu vzniku tohoto obrázku, mi do malby přišli různí duchové amazonského deštného pralesa, pokud budete mít štěstí, uvidíte je ;-)

Jeden má hlavu v levém horním rohu.  Atmosféra ke konci dne, kdy se začínají probouzet různé entity a život džungle.

 ***

When i was creating this picture some spirits of Amazon rainforest came to this painting. If you will have lucky you will see them ;-)

One has his head in the left corner up. Atmosphere at the end of the day when various entities start to  wake up and also the life of the jungle.

 

Pro Romana

For Roman

Každý z nás máme dar schopnosti léčení nejen sebe sama, ale i ostatní. Je ukrytý hluboko v našem nitru a zapomenutý. Rozpomeňme se s pokorou a láskou v našich otevřených srdcích.

Tento obrázek je pro mého milovaného švagra, aby vše bylo zase v pohodě. Mám Tě moc ráda.

***

This painting is a gift for my lovely brother in law, for be fine again. Like you.

 

"Bílý vlk"

"White wolf"

Bílý vlk, jako anděl, průvodce, pomáhá člověku dostat se z temnoty do světla, do krásnějšího života, pokud se dostaneme na křižovatku a nevíme jak dál, pomůže nám vybrat si tu správnou cestu.
 

***

White wolf, like angel or envoy, helps to person get out from the darkness to the light, to more beautiful life.

 
"Matka Země"

"Mother Earth"

Matka Země, moudrá šamanka, cítí obavy o vše živé, ve vyprahlé zemi, která se řítí do zkázy, pro to zasadila rostlinu života, aby vzklíčila a zachránila rostliny, zvířata a lidi. Dává jim příležitost k novému bytí, od své vlastní podstaty.
 

***

Mother Earth, the wise shaman, is afraid about  future life here on this planet and created the plant of the life for help. Heating Sun.
 
"Boa"

 Propojení v našich životech a srdcích může být velmi silným poutem, ale ne každý je tak blízko sám sobě, mnoho lidí se vzdálilo nejen vlastnímu Já, ale také přírodě. Tato vzdálenost nás velmi oslabuje. Tak jako tato indiánská žena je v propojení s anakondou, můžeme se spojit s naším vlastním silovým zvířetem, které nám pomůže. 

 

Asi po měsíci jsem zjistila, že přesně nad hlavou ženy, ze křoví, vedle kmene vykukuje hlava otoronga (kočkovité šelmy, žijící v amazonské džungli), který přišel aniž bych ho malovala.

***

Indian woman in connection with her power animal Boa, anaconda what lives in the water of Amazon jungle. Each person has his own power animal with what is connected more or less. It helps him and protects. He can stay in contact with it or feel its presence.

After one month when  I saw picture again I found there one amazing head of Otorongo (panther what is living in Amazon jungle) above woman's head next to the tree. It came to the painting without my mind.

 

"Šamanka"
"Shaman woman"

Tradice a moudrost dávných civilizací se přechovávají až dodnes a je naším úkolem předávat je dál a opatrovat je, aby se úplně nevytratily, protože přinášejí nejen kouzlo, ale i velmi důležité poselství, ke kterému se v dnešní době opět stále více navracíme.
 

 

"Splynutí duší
"Connection of souls"

Čistá a nebeská je Láska dvou "blíženeckých duší", které spolu při milování splynou v jedno. Jejich silné energie se spojí v dokonalou harmonii a napojí se na Světlo a vesmírné energie. Jejich Láska naplňuje vše, celý Vesmír. Je to dokonalý a velmi silný proces.

***

Pure and heavenly is the Love of two near souls, what durinng making love merge in one. Their strong powers come together in perfect harmony and connect to the light and cosmic energy. Their Love fills everything, the whole Universe. It's a perfect and very powerful process.

 

"Cesta do chrámu Lásky"
"The way to the Temple of Love"

Nádherná a čistá je láska dvou lidí, muže a ženy, když se potkají dvě "blíženecké duše" a jejich cesta se spojí v jednu, posvátnou cestu Lásky, kráčí spolu do chrámu, kde jejich Láska přeroste a naplní naprosto vše, do tohoto chrámu putují všechny tyto duše, jejich Láskou se uzdravuje vše, ale hlavně matka Země.

***

Beautiful and pure is Love of woman and man, two near souls, when their ways are connected in one, sacred way of the Love. They are walking together holding hands to the Temple, where their Love growths over and fills up all, a lot of this souls walk to this Temple of Love and  all is healed with their Love, also mother Earth.

 
"Pohled z tamba"
"The view from the Tambo"

Pohled z osamoceného tamba v peruánské džungli, kde jsem podstoupila dietu, okno k obloze z hustého porostu, kterým ke mne přicházelo světlo, mne propojovalo s okolním světem, dole se tvořila mandala z palmových listů, vedle Sapote Renaco, léčivý šamanský strom a víla promlouvající k němu. Magická atmosféra ke konci dne.

***

This painting comes from my experience during diet with medicinal plant in the jungle. There is a window to the sky by what i was connected with world outside the jungle and the light went to me through this space, down is a magic mandala from palm leaves and spirit talking to one tree and magic atmosphere at the end of the day.

 

"Sešeřuje se a já mám pocit, jakoby kolem mne vše ožívalo, stromy, keře, listy, jakoby vše se mnou chtělo komunikovat. Cítím jako kdybych tu nebyla sama, jako by se mezi kmeny schovávaly víly a skřítci, cítím jak mne pozorují, zvláštní pocit...Mezi hustým porostem jsem si našla kulaté okno, do kterého se ráda dívám, listy kolem něj a v něm jsou dlouho ve slunečním světle, ikdyž už je všude kolem šero. Když se do něj dívám, cítím se velmi dobře, jako kdybych byla skrze něj ve spojení s okolním světem."

"Když se začalo stmívat dívala jsem se opět do mého oblíbeného okna na poslední paprsky tohoto dne a na vedlejším kmenu jsem zahlédla mužský obličej, je to duch tohoto stromu. Jeho tvář byla tak jasná, díval se na mne, kousek pod ním vytvářely palmové listy nádhernou mandalu."

 

 

"Do hlubin Duše"
"Deep inside your Soul"

Jednou z velkých životních cest, které by měl každý podniknout, jako objevitel nového kontinentu, je cesta do svého nitra, do své duše. Avšak musí se počítat s nečekanými nástrahami a zkouškami. Každý má tuto cestu velmi individuální, protože každý jsme ve své podstatě originál. Někdo může procházet rajskými zahradami, někdo pustými bažinami. Ale každé objevování s sebou nese velmi mnoho zkušeností a poznání, které Vám nikdo nevezme a stane se Vaší součástí. Na konci této cesty je ale pro nás pro všechny stejný cíl, naše vlastní Já, které je pouze jedno, protože všechno je jedním. Zastavme se a najděme si trochu času jen sami pro sebe a podnikněme tuto dobrodružnou, ale krásnou cestu, jistě budeme odměněni tím nejkrásnějším na světě.
 

***

The flower, palmate, inside with motive of ayahuasca vision, expresses one journey deep inside our Soul and discovers our inner world. Each person has to realize this amazing journey to know himself.

 

"Jednorožec"
"Unicorn"

Jednorožec je symbolem andělské čistoty, běží po duhové cestě, která vznikla ze slunečních paprsků a deště z kmenů stromů, tento padá až na Zemi a přináší vláhu květinám, které rostou až k nebi. Bytost, která je čistá a krásná, se ostatním jeví  jako nádherná květina, její duše je plná nádherných, pestrých a barevných květů. Jaké je naše nitro, tak nás vnímá  okolí.

***

Unicorn is a symbol of angel's purity and also clean energy, runs on the rainbow way from sunbeams and rain from trees, from the Earth growth up flowers up to the sky. How we are inside this is how people feel us.

 

"Andělé"
"Angels"

Horká termální řeka v Santuariu, svou párou omývá okolní divokou přírodu, z ní vycházejí andělé, kteří jdou  sbírat panenské bílé květy. 

***

Hot thermal river in Sanctuary, from where go out Angels, they go to collect white virgin flowers

 

"Sapote Renaco"

Sapote Renaco, je několik set let starý šamanský strom, který přináší poznání a vědomosti. Jako každý strom a rostlina má svého ducha, který léčí a učí. Tito duchové nemusí být viditelní pro každého, záleží na tom, jak jsme vnímaví k přírodě a jak jsme jí otevření a jak je čisté naše tělo. 
 

***

Sapote Renaco, several hundred years old shamanic tree, its spirit brings wisdom and heals body and soull.

 
"Šaman jde sbírat medicínu" 

akryl

Šaman jde sbírat resinu z léčivého stromu v deštném pralese a kouří mapačo, při tom ho pozoruje duch tohoto stromu. Každý strom má svého ducha, který při posvátné dietě vstoupí do našeho těla a léčí nebo nás učí .

 
"Pavučina"

kombinovaná technika

 

 

Komentáře * Comments

Jen tak dál

Datum: 13.07.2014 | Vložil: abuela Vera

Jsi úžasná, nové obrázky jsou nádherné, mysteriózní a nabité energií , mohly by pomoci mnoha lidičkám :-)

názor

Datum: 01.06.2014 | Vložil: Alice

Mně se moc líbí tvá starší tvorba, ta do r.2013, je vidět, že umíš moc dobře kreslit. Ta nová se mně ale moc nezaujala, mně by se to jevilo jako slepá ulička, ale jak píši, je to jen můj názor. Já na nějakou pozitivní energii totiž nevěřím. Z té starší tvorby se mi moc líbí portréty, stromy atd, máš pravdu, že je to většinou trochu pochmurné,ale rozhodně stojící k zamyšlení.

Re: názor

Datum: 19.06.2014 | Vložil: andrea vlasatá

JE TO VĚRKO ÚCHVATNÉ.....
V TAHUJE MĚ TO DO SPIRÁL TOHOTO BYTÍ,PLÁČU ŠTĚSTÍM A MOC RÁDA BYCH TĚ OBEJMULA :) KAŽDÝ TOTO MŮŽE PROŽÍT, JEN SE OTEVŘÍT...OTEVŘÍT SE KAŽDÉ VTEŘÍNĚ CO PROCHÁZÍ KOLEM. NEJSEM SICE V TAK UCHVATNÉ KRAJINĚ JAKO TY, ALE NAŠE KOUZELNÁ ZAHRADA MI TAKÉ POSKYTUJE KLID A MÍR. POZDRAV TY KOUZELNÉ BYTOSTI OD NÁS Z HOLEŠOVA, A SNAD NĚKDY SE NAŠE CESTY OPĚT SEJDOU.ANDREA

Re: Re: názor

Datum: 19.06.2014 | Vložil: Vierita

Děkuju Andrejko, jsem moc šťastná, když to někdo vnímá podobně. Budu pozdravovat v džungli ;-) Měj se moc krásně, pa

kouzlo stáří a moudrost duše

Datum: 06.01.2014 | Vložil: abuela vera

úžasný nový obraz šamanky, chválím a obdivuji

Pozitivní energie

Datum: 15.10.2013 | Vložil: abuela Vera

Věruško, jen prohlížením těch krásných obrázků, cítím pozitivní energii a čerpám z nich sílu, děkuji

Přidat nový příspěvek